Κοινοποιήστε το στο Facebook / Post It To Facebook

Δευτέρα 13 Ιουλίου 2009

ΠΑΟΚ - ZUTPHEN 5-0 ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Oλοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα το 3ο φετινό φιλικό της ομάδας μας που αντιμετώπισε την Zutphen επί Ολλανδικού εδάφους.

Τελικό σκορ 5-0 και άνετη επικράτηση της ομάδας μας που αγωνίστηκε στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα χωρίς αρκετούς από αυτούς που προορίζονται για την βασική ενδεκάδα των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Τα γκολ οι Κουτσιανικούλης 30′, Αναστασάκος 31′, Μαλεζάς 36′, Παπάζογλου 41′, Φιλομένο 80′.

Τα παρθενικά τους γκολ σημείωσαν σήμερα με την φανέλα του ΠΑΟΚ ο Βασίλης Κουτσιανικούλης και Θανάσης Παπάζογλου ενώ το καλύτερο και πιο εντυπωσιακό γκολ πέτυχε ο Λούσιο Φιλομένο το οποίο ήταν αυτό που έκλεισε και το σημερινό σκορ στο 80΄ λεπτό μιας και ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι 2 λεπτά αργότερα.

Η σημερινή σύνθεση της ομάδας μας:
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς (73’ Κουτζαβασίλης), Αποστολόπουλος (61’ Κονσεϊσάο), Αραμπατζής (61’ Λίνο), Καρασαλίδης (73’ Παντίδης), Μαλεζάς (51’ Βερόν), Μπαλάφας, Ίβιτς (46΄ Καραντασιάδης), Αμπουμπακάρι (61’ Φωτάκης), Κουτσιανικούλης (61’ Σορλέν), Παπάζογλου, Αναστασάκος (61’ Φιλομένο).